Recenzja prasy do oleju Counter Intelligence Oilpresso LOP-G3

Domowy olej – muszę przyznać, że jeszcze niedawno był dla mnie raczej abstrakcją, bo… olej przecież się kupuje. Wydawało mi się, że do przygotowania dobrego oleju niezbędne są wielkie, skomplikowane maszyny, a cały proces jest niezwykle zawiły i złożony. Mój pogląd w tej sprawie zmienił się diametralnie w dniu, w którym w moim domu pojawiła się prasa do tłoczenia oleju Counter Intelligence. Z początku z niedowierzaniem, utwierdziłem się jednak w przekonaniu, że moje wcześniejsze wyobrażenia były zupełnie błędne. To bardzo niewielkich rozmiarów urządzenie, składające się tylko z kilku części i banalnie wręcz proste w obsłudze sprawiło, że oleje i oliwy, które do tej pory uważałem za (bardzo) dobre straciły swój blask. 
dsc_0507-horz
 
 
Oleje i oliwy tłoczone przy użyciu prasy Counter Intelligence Oilpresso LOP-G3 oprócz faktu, że posiadają dużo więcej kwasów tłuszczowych i substancji odżywczych, posiadają wspaniały, znacznie bogatszy smak oraz aromat.
Prasa jest niezwykle prosta w obsłudze – aby złożyć urządzenie wystarczy połączyć ze sobą dwie części, a by nim sterować użyć jednego z trzech przycisków (ON/OFF, Start/Pauza lub opcji cofnięcia w wypadku ewentualnego zatkania) 

 
dsc_0521
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu bezpieczeństwa, który pozwala na uruchomienie urządzenia tylko wtedy, gdy wszystkie elementy są prawidłowo złożone.
Aby rozpocząć proces pozyskiwania domowego oleju, musimy przejść przez proces składający się z trzech etapów.  Wszystko, co musimy zrobić to:
1) Wsypać wybrane ziarna do pojemnika
2) Włączyć urządznie przy pomocy przycisku ON/OFF
3) Użyć przycisku start

Pozostałe czynności wykona za nas urządzenie. Olej przez dołączone do mniejszego pojemnika sitko przefiltruje olej, a pozostała pulpa znajdzie się większym pojemniku.

 

dsc_0523-3
 
Przy użyciu prasy tłoczyć możemy olej i oliwę z różnych produktów. Idealny do sałatek, dań warzywnych, czy do smażenia olej słonecznikowy; zawierający kwasy tłuszczowe Omega3, regulujący żeńskie hormony olej tłoczony z siemienia lnianego; bardzo nisko kaloryczny olej z orzechów włoskich czy zawierający dużą ilość kwasów Omega 3,6 i będący bogatym źródłem tokoferoli olej konopny to tylko niektóre propozycje. Świetny jest również tłoczony olej sezamowy, kokosowy, czy z orzeszków pini. W zależności od rodzaju i oleistości użytych nasion wydajność przy tłoczeniu może być wyższa lub niższa. Dla przykładu z 300g słoczenika udało mi się uzyskać ponad 100ml oleju.
 
dsc_0540-horz


dsc_0610-4-horz

 
Prasę Counter Intelligence Oilpresso LOP-G3  znaleźć możecie aktualnie w ofercie sklepu Puregreen. Koszt prasy wynosi  1890zł. Cena może stać się minusem, ale jeżeli chcemy cieszyć się zdrowymi, domowym olejami, których przygotowanie będzie wręcz dziecinnie proste, taka inwestycja będzie z pewnością dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo przez najbliższe 5 lat nie musimy martwić się o silinik, a przez 2 pozostałymi częściami, ponieważ na taki okres objęte są gwarancją.
 

Join the Conversation

  1. Ha! Ciekawa propozycja :) Też myślałam, że do tłoczenia oleju potrzebna jest ogromna maszyna, a cały proces jest niezwykle skomplikowany. Jak widać się myliłam, poczytam o tym urządzeniu trochę więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close
Pogotujmy.pl - blog tworzony z ❤️ od 2014 roku.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Close