Suszarka do owoców i warzyw Counter Intelligence IR D5

 
Suszenie już od bardzo dawna jest jednym z podstawowych, naturalnych procesów konserwujących i przedłużających trwałość potraw. Do dzisiaj wiele osób suszy owoce, warzywa, czy grzyby na słońcu, by zachowały możliwie jak najwięcej wartości odżywczych i najlepszy smak. Suszenie na słońcu możliwe jest jednak tylko w okresie letnim, kiedy słońce świeci intensywnie a temperatury są wysokie. Takie naturalne suszenie trwać może nawet kilka dni.  W dobie technologii jednak, człowiek co rusz odkrywa nowe urządzenia, które pomagają wykonywać poszczególne czynności szybciej, sprawniej i niemal bez jego ingerencji. Jednym z takich urządzeń jest suszarka do warzyw i owoców, ale również grzybów, ziół, mięs, czy ryb. Dostępnych na rynku jest wiele modeli różniących się specyfikacją, możliwościami i ceną. Jaką więc suszarkę wybrać, by suszyć szybko, łatwo i możliwie najbardziej naturalnie, a sam sprzęt posłużył nam przez lata? 
 

dsc_0199-2
 
Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami opinią na temat suszarki Counter Intelligence IR D5. Zapytacie, dlaczego wspomniałem wcześniej o metodzie suszenia na słońcu? Nie zrobiłem wcale tego bezpodstawnie. Suszarka Counter Intelligence IR D5 dzięki zastosowaniu promieniowania podczerwonego doskonale imituje i odtwarza przebieg suszenia na słońcu. Zastosowanie technologii Infrared pozwala na pozbycie się wilgoci od środka, nawet z najgłębszych warstw. Sprawia to, że produkty suszone są bez większej utraty witamin oraz zabezpieczone są przed późniejszym psuciem. 
dsc_0205-2
dsc_0207-2

W zestawie z suszarką otrzymujemy zestaw pięciu wykonanych ze stali nierdzewnej tacek, które służą do suszenia oraz jedną tackę wykonaną z tworzywa, zbierającą ewentualne resztki powstałe w procesie suszenia.

 


dsc_0210

 
W zależności od rodzaju suszonego produktu (owoców, warzyw, grzybów, ziół, czy nawet mięs lub ryb) czas oraz temperatura suszenia różnią się. Urządzenie działa w zakresie temperatur od 35-70oC. W dostosowaniu temperatury i ilości potrzebnego czasu pomoże nam załączona w zestawie książeczka, w której podane są wszystkie niezbędne informacje. Jeżeli suszymy jednak więcej produktów lub po prostu nie mamy czasu na manualne ustawienia, urządzenie zostało stworzone bardzo inteligentnie, by automatycznie mierzyć stopień wilgotności  w środku urządzenia, tym samym dostosowywać potrzebną temperaturę i czas. Pozwala to użytkownikowi na uruchomienie urządzenia jednym przyciskiem, a ono pozostałe czynności wykona za nas.
 
 dsc_0214
 
 
Urządzenie waży około 8 kilogramów i jest dosyć spore. Nie jest ono raczej urządzeniem mobilnym, jednak spokojnie mieści się na klasycznym, kuchennym blacie. Projekt i minimalistyczny design sprawia, że urządzenie idealnie komponować będzie się z każdą kuchnią i wizualnie wpisze się w jej przestrzeń. 

 
dsc_0245 

InfraRed 5D jest urządzeniem bardzo przemyślanym i bezpiecznym. Zachowane są najwyższe normy bezpieczeństwa, by użytkowanie było jednocześnie przyjemne i nie sprawiało kłopotów. Suszarka podsiada moc 500 Watt – nie generuje przez to dużych kosztów energii elektrycznej, jednocześnie zapewniając odpowiednią ilość energii niezbędnej do prawidłowego działania. 

dsc_0258 dsc_0262
Suszarkę Counter Intelligence IR 5D znaleźć możecie aktualnie w ofercie sklepu Puregreen. Koszt urządzenia to 2330zł. Nie da się ukryć, że cena może stać się minusem tego urządzenia. Jeżeli jednak często suszymy warzywa, owoce, grzyby, czy mięsa chcąc zachować w nich możliwie jak największą ilość witamin i składników odżywczych (ponad  95%) lub przebywamy na diecie RAW (Infrared 5d posiada możliwość suszenia ciepłym powietrzem) wtedy zakup ten z pewnością będzie opłacalny, ponieważ dokonamy inwestycji perspektywicznej – sprzęt posłuży nam przez lata. Dodatkowo możemy spać spokojnie, ponieważ jak w przypadku urządzeń Counter Intelligence przez najbliższe 5 lat nie będziemy musieli martwić się o silnik, a przez 2 pozostałymi, dołączonymi akcesoriami, ponieważ na taki okres objęte są one gwarancją.


 dsc_0288-horz dsc_0282-horz dsc_0275-horz

Join the Conversation

  1. jaka śliczna suszarka… ja w tym roku zakupiłam inną ale okazuje się, że jedna to i tak za mało :)

  2. Jestem pod wrażeniem wnętrza. Pojemne :)

  3. Nie będziemy ukrywać, że marzy nam się taki sprzęcior od dawna <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close
Pogotujmy.pl - blog tworzony z ❤️ od 2014 roku.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Close