Stek z rostbefu z pieczonymi batatami

Stek z rostbefu z pieczonymi batatami

Stek z rostbefu z pieczonymi batatami to pyszny zestaw obiadowy, który pokocha każdy mięsożerca. Pyszny kawał mięsa podany przekornie nie ze zwykłymi ziemniakami, a pieczonymi batatami sprawi, że danie to będzie jeszcze bardziej wykwintne i ciekawsze w smaku.


Przygotowanie dobrego steka to temat dosyć ciężki i skomplikowany. Prawdziwi mistrzowie w tym fachu robią to perfekcyjnie i nie uwzględniają steka czymkowlwiek przyprawionego czy nazbyt wysmażonego. Wokół przygotowania steków krążą ogólnie przyjęte zasady, które pomogą sprawić, by smakował on tak jak powinien. Pierwszą z nich jest ogrzanie do temperatury pokojowej mięsa przed jego przyrządzeniem. Jest to dosyć ważny punkt i nie powinno się wykorzystywać mięsa dopiero wyjętego z lodówki. Mięso wołowe nie wymaga przyprawiania, dlatego aromatyczne marynaty czy mieszanki przyprawowe raczej z tym gatunkiem mięsa się nie sprawdzą – lepiej postawić tutaj na minimalizm. Bardzo ważną kwestią jest równiez „odpoczynek” mięsa tuż po usmażeniu. Jedni twierdzą, że wystarczy kilkanaście sekund, drudzy z kolei przekonują, że czas w którym stek odpoczywa powinien być przynajmniej połową czasu jego przygotowania. Techniki są różne i to od Was zależy do których się zastosujecie, a do których nie.

Zapewniam, że stek przygotowany z mojego przepisu wychodzi pyszny, a w towarzystwie pieczonych batatów i lekkiej sałatki stanowi smakowity i zbilansowany obiad.

KOLACJA MIĘSA OBIAD WSZYSTKIE PRZEPISY

1 kometarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.