fbpx

Najpyszniejsze zagraniczne słodycze, których musisz spróbować!

Podróże po świecie dają możliwość poznania nowych smaków i aromatów, charakterystycznych dla nowopoznanego zakątka świata. Dla jednych sposobem na poznawanie nowej kultury jest kosztowanie nietypowych dań kuchni regionalnej, dla innych zaś rozsmakowywanie się w słodkich deserach przygotowywanych zgodnie z tradycyjnymi recepturami.
Ci którzy nie mają możliwości poznania odmian słodyczy popularnych w różnych państwa na całym świecie mogą dokonać ich zakupu w sklepach sprowadzających tego typu produkty.


Jedną z najciekawszych propozycji dostępnych już także w Polsce (zarówno przez Internet, jak i w niektórych stacjonarnych sklepach) są ciasteczka Reese’s cieszące się olbrzymią popularnością w Stanach Zjednoczonych. Są to babeczki o kremowym orzechowym nadzieniu, oblane aksamitną, mleczną czekoladą. Ich wyjątkowy smak, rozpływający się wprost w ustach, znany każdemu Amerykaninowi, z pewnością przypadnie do gustu także polskim łasuchom.
Inną równie ciekawą propozycją są amerykańskie ciasteczka Hershey’s. Ich kruchy spód zatopiony jest w aksamitnej czekoladzie. W przeciwieństwie jednak do ciasteczek Reese’ s nie ma w nich nadzienia. Jest to więc wersja dla tych osób, które preferują nieco mniej słodkie przekąski i dostępne w zdecydowanie prostszej formie.
Propozycją dla bardziej wymagających są brytyjskie BARKLEYS Chocolate Mint. Są to drażetki o intensywnie miętowym smaku, wypełnione wewnątrz ciemną, wyjątkowo aromatyczną czekoladą. Słodycze BARKLEYS zna każdy Brytyjczyk od najmłodszych lat, dlatego chcąc zatopić się przynajmniej odrobinę w świat królowej Elżbiety i The Beatles, warto sięgnąć po ten przysmak.
Innym brytyjskim, zdecydowanie bardziej znanym Polakom słodkim smakołykiem jest czekolada Cadbury Dairy Milk, produkowana zgodnie z recepturą niezmienioną od wieku i właśnie dzięki temu zachwyca swoim intensywnym, mlecznym smakiem. Jest to czekolada pozbawiona wszelkich dodatków i z tego względu stanowi doskonałe potwierdzenie jakości produktów tej marki.
Najbardziej charakterystycznymi słodyczami dla Szwajcarii są produkty marki Toblerone, które pokochał cały świat, a logo marki z niedźwiedziem na tle szczytu górskiego rozpozna nawet dziecko. Czekolada mleczna z miodem i migdałami w formie nawiązującej do szwajcarskich Alp znane są już także w Polsce i coraz częściej znikają ze sklepowych półek, co oznacza, że zdobyły uznanie także w kraju nad Wisłą.

Wyjątkową czeską propozycją dla lubujących się w słodyczach jest czekolada Studentska, wypełniona po brzegi bakaliami. Produkt dostępny jest w wielu wariantach smakowych – wyłącznie z orzechami, owocowa, kokosowa. Stanowi doskonałą, wysokoenergetyczną przekąskę, bez której nie sposób poznać specyfikę krajan wojaka Szwejka.

Podróż przez kraje świata za pośrednictwem smaku ciasteczek Reese, s, ciasteczek Hershey’s, BARKLEYS Chocolate Mint, czekolady Cadbury Dairy, czekolady Toblerone, czekolady Studentskiej, z pewnością można zaliczyć do jednej z najciekawszych wypraw. Jako, że smaki kształtują kulturę, słodycze zdają się mieć w tym zakresie najbardziej wyrazisty wpływ. Jeśli więc nie ma się czasu na wyjazd poza granice kraju, warto przejrzeć stronę internetową importerów słodyczy zagranicznych marek, aby choć na chwile zatopić się w innym, nieznanym dotąd świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Pogotujmy.pl - blog tworzony z ❤️ od 2014 roku.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Close