Bananowe mleko migdałowe – pyszny i w pełni roślinny napój, który oprócz tego, że świetnie smakuje, ma również sporo zbawiennych dla zdrowia i urody właściwości.


Bogate w magnez i żelazo migdały, posiadają także kwasy tłuszczowe omega 6, potas, fosfor, czy witaminę E, która posiada działanie wpływające na opóźnienie procesów starzenia i ochronę przed rozwojem nowotworów. Mleko migdałowe jest doskonałym substytutem naturalnego mleka krowiego dla wszystkich, również tych, którzy stosują dietę bezglutenową, bezlaktozową, czy ograniczającą poziom złego cholesterolu. Warto wspomnieć, że naturalne mleko migdałowe jest również niskokaloryczne. W szklance zawiera się zwykle zaledwie ok. 50 kcal, co w szklance klasycznego mleka krowiego o zawartości tłuszczu 3,2% przekłada się już na ok. 140 kcal. Tak naprawdę kaloryczność mleka migdałowego zależy głównie od ilości słodzika lub dodatków, które do niego dodamy. Mleko migdałowe jest więc doskonałym źródłem cennych składników odżywczych i minerałów, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto więc sięgać po nie częściej, szczególnie że jego przygotowanie w domu jest wręcz banalne i pomijając proces namaczania migdałów, zajmie nam dosłownie kilka minut :)

DSC_9305-2 DSC_9286-2 DSC_9284-5 DSC_9232-3

W przygotowaniu serii pomaga maksymalnie wydajna wyciskarka wolnoobrotowa Hurom One Stop.

Smacznego! :)

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania związane z przepisem, śmiało zadaj je w komentarzu poniżej! Postaram się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości możliwie jak najszybciej :)

A jeśli już wypróbowałeś ten przepis, będzie mi bardzo miło gdy napiszesz czy przypadł Ci do gustu :)


Dodaj do ulubionych