Egoztyczny pomarańcz to już drugi przepis z serii “Pełna szklanka zdrowia” i druga moja propozycja na pyszny, świeżo wyciskany sok o prostym, ale bardzo ciekawym i pomocym jednocześnie składzie.


Mango, mandarynka, jabłko, gruszka i marchew. Pięć składników, które wspólnie doskonale smakują i potrafią przynieść naprawdę wspaniałe korzyści dla zdrowia, ale także urody. Zawarty w marchewce karoten odpowiada za poprawienie kolorytu naszej skóry, przez co wygląda ona na zdrowszą i bardziej promienną. Sok z marchwi korzystnie wpływa również na odżywienie skóry i zapobiega jej wysuszaniu. Jabłka, dzięki zawartemu w sobie błonnikowi doskonale wpływają na usprawnienie procesu trawienia, a zawarta w nich pektyna i polifenole przyczynią się także do obniżenia poziomu “złego cholesterolu”. Gruszki charakteryzują się dużą ilością boru, który pozytywnie wpływa na ochronę naszych kości, ale także fruktozy i glukozy, które sprawi, że otrzymamy niemal natychmiastowy zastrzyk energii. Regularne spożywanie więc takiej mieszanki owoców, w naturalny sposób usprawnia wiele zdrowotnych aspektów naszego życia! :)

DSC_9693-2 DSC_9707-3 DSC_9622-2 DSC_9633-2

Smacznego! :)

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania związane z przepisem, śmiało zadaj je w komentarzu poniżej! Postaram się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości możliwie jak najszybciej :)

A jeśli już wypróbowałeś ten przepis, będzie mi bardzo miło gdy napiszesz czy przypadł Ci do gustu :)


Dodaj do ulubionych