Makaron z kurkami w sosie śmietanowym

Makaron z kurkami w sosie śmietanowym

Makaron z kurkami w sosie śmietanowym to szybkie i bardzo proste danie, które przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi tych niewielkich, żółtych grzybów. Doskonały pomysł na pyszny, niewymagający obiad! 


Pieprznik jadalny, pospolicie nazywany jest kurką, ale także liszką, stągiewką czy kurzą nogą.  Sezon na te pyszne grzyby trwa zazwyczaj od czerwca do końca października. Kurki gustują głownie w borach, najczęsciej spotkać można je ukryte pod ściółką w towarzystwie świerka, sosny czy dębu z którymi tworzą symbiozę.

Kruki charakteryzują się swoim indywidualnym wyglądem, jednak mimo wszystko posiadają one swojego niejadalnego sobowtóra. Lisówka pomarańczowa, bo o niej mowa, na pierwszy rzut oka wygląda niemal identycznie jak pieprznik jadalny. Po dogłębszym przyjrzeniu różni się ona jednak zdecydowanie gęstszym ułożeniem blaszek i ciemniejszym kolorem owocników.

Kurki uwielbiane są w kuchni ze względu na swój delikatny smak. Doskonale sprawdzają się w zupach, mięsach, sosach, ale także pierogach czy makaronach, tak jak w dzisiejszym makaronie z kurkami w sosie śmietanowym. Jest on bardzo kremowy i subtelny w smaku, co sprawi, że przypadnie do gustu każdemu!

MAKARONY OBIAD WEGETARIAŃSKIE WSZYSTKIE PRZEPISY

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.