Mleczny koktajl truskawkowo-bananowy

Mleczny koktajl truskawkowo-bananowy – doskonały pomysł na pyszne orzeźwienie. Kilka składników i wspaniały smak truskawek połączonych ze słodyczą banana i miodu. Mniam!


Myślę że tego koktajlu nie muszę przedstawiać nikomu i nikogo nie muszę zapewniać o jego doskonałym smaku. Mleczna baza wzbogacona o sporą ilość świeżych truskawek, banana i miodu to coś, co pokocha każdy. Co ciekawe, wydaje mi się, że biorąc na tapet takie koktajle, wiele osób błędnie uważa je za niekoniecznie zdrowe. Moim zdaniem, dużą „zasługę” w tym mają wszelkie sieci fast-foodowe, które często posiadają w swojej ofercie podobne napoje. Najczęściej są one jednak wielką bombą kaloryczną o znikomym procencie owoców, a w zamian przepełnioną ogromną ilością cukru i tłuszczu. Warto wiedzieć jednak, że taki domowy koktajl to zupełnie co innego! Wcale nie jest niezdrowy, a wręcz przeciwnie! Nasz własnoręcznie przyrządzony koktajl jest niemal bez dodatku cukru! Za całą jego słodycz odpowiada naturalnie występująca w owocach fruktoza i odrobina miodu, który przecież sam w sobie posiada dużą ilość prozdrowotnych właściwości. Cały taki koktajl więc w bardzo pozytywny sposób wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Truskawki to przecież naturalne panaceum na bardzo wiele dolegliwości! Truskawki są bogate w witaminę C, która odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, a także w walce z popularnymi chorobach zakaźnych, takimi jak grypa, czy przeziębienie. Spożywanie truskawek w każdej formie wpływa także na uwalnianie serotoniny, czyli hormonu szczęścia, który jak sama nazwa wskazuje, skutecznie poprawia nasz nastrój i jest odpowiedzialny za ogólne dobre samopoczucie. Kwas foliowy, który znajduje się w truskawkach może także poprawić naszą pamięć, koncentrację i zdolność mózgu do przetwarzania informacji. Mam nadzieję, że z tą wiedzą taki koktajl w Waszym menu pojawi się zdecydowanie częściej, a Wy będzie pić go z jeszcze większą przyjemnością i świadomością jego dobroczynnych możliwości.

Mleczny koktajl truskawkowo-bananowy

Pyszny koktajl truskawkowo-bananowy poleca się na dziś 😁🍓Pełny przepis: https://www.pogotujmy.pl/przepis/mleczny-koktajl-truskawkowo-bananowy1

Opublikowany przez Pogotujmy.pl Wtorek, 10 kwietnia 2018

DSC_2502-3

hurom-promo

hurom-promo-soki

Wpis zawiera lokowanie produktu. 

NA ZIMNO NAPOJE PEŁNA SZKLANKA ZDROWIA WSZYSTKIE PRZEPISY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.