KOLACJA

Omlet na słodko z dżemem i malinami

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak zrobić omlet na słodko z dżemem i malinami? Wbrew pozorom naprawdę bardzo prosto i błyskawicznie. Wystarczy tylko kilka składników i chwila wolnego czasu! :)


Omlet to zawsze dobry pomysł! Niezależnie od faktu czy przygotowywany na słono, słodko, wypełniony nadzieniem, czy tylko podany z ulubionymi dodatkami, zawsze smakuje pysznie i jest tak samo prosty w przygotowaniu. Zazwyczaj do jego przyrządzenia potrzebne jest tylko kilka składników, które na ogół zawsze mamy w domu. Dokładnie tak samo jest z tym omletem na słodko z dżemem i malinami. Jajka, cukier, sól i mąka – cztery główne składniki, które wystarczą do przyrządzenia pysznej jajecznej bazy, którą po usmażeniu możecie podać z dowolnymi słodkimi dodatkami, na które akurat macie ochotę. Kluczem do uzyskania idealnego omleta na słodko z tego przepisu jest bardzo dokładne ubicie białek jak na biszkopt, które stanowić będą podstawę przepisu. Ze względu na podobny etap przygotowania oraz swoją puszystość, omlet ten często nazywany jest również biszkoptowym. U siebie podałem go w towarzystwie truskawkowego dżemu, malin i odrobiny cukru pudru. Świetnie jednak sprawdzi się tutaj także dodatek np. syropu klonowego, syropu z agawy, dowolnych innych owoców czy sosu czekoladowego! :)

omlet na słodko z dżemem i malinami

omlet na słodko z dżemem i malinami

Omlet na słodko z dżemem i malinami

omlet na słodko z dżemem i malinami

Autor

Cześć, tutaj Piotr, twórca Pogotujmy.pl. Mam nadzieje, że spodobała Ci się wizyta na moim blogu i jeszcze do mnie wpadniesz po nowe, kulinarne inspiracje :)

Podziel się swoją opinią