Jako że uwielbiam sałatki w każdej formie, jeszcze bardziej uwielbiam je urozmaicać. Dzisiaj przedstawiam Wam naprawdę pyszną propozycję z wykorzystaniem pieczonej marchewki (nie zupełnie klasycznej, bo jej czarnej odmiany), pomidorów i mozzarelli. Proste i bardzo smaczne połączenie!


Przechadzając się ostatnio obok warzywnego działu w moim lubianym niemieckim dyskoncie (chociaż chyba ciężko nazwać go już dyskontem zważając na ilość i różnorodność produktów premium, którą są już na stałe dostępne) w oczy rzuciła mi się dosyć niecodzienna odmiana marchewki. Już widziałem ją przygotowaną w formie pieczonej i wykorzystaną jako dodatek do ciekawego dania, więc nie mogłem przejść obok niej obojętnie. W domu padło na sałatkę i to był bardzo dobry wybór, bo wyszło naprawdę pysznie! Oczywiście w przepisie tym możecie wykorzystać dowolny rodzaj marchewki, w tym tę najzwyklejszą, dostępną niemal wszędzie. Ta ciemna ma jednak w sobie coś ciekawego i intrygującego, oczywiście włącznie z wyglądem. Zarówno przed, jak i po pieczeniu przypomina… buraka. W smaku jednak już nie jest tak podobna :)

Smacznego! :)

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania związane z przepisem, śmiało zadaj je w komentarzu poniżej! Postaram się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości możliwie jak najszybciej :)

A jeśli już wypróbowałeś ten przepis, będzie mi bardzo miło gdy napiszesz czy przypadł Ci do gustu :)


Dodaj do ulubionych