Sok z jabłek, truskawek, winogron i owoców leśnych

Sok z jabłek, truskawek, winogron i owoców leśnych, czyli fantastyczne i niezwykle kojarzące się z latem połączenie smaków. Rewelacyjny sok, który uzależnia!


Jabłka stanowiące podstawę tego soku są doskonałym naturalnym sposobem na walkę ze zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu. Wszystko dzięki zawartej w nich pektynie. Badania wykazują, że jedzenie 2 jabłek dziennie może przyczynić się do obniżenia poziomu złego cholesterolu nawet o 16%. Pektyna zawarta w jabłkach skutecznie wspomaga także układ trawienny i jest jednym z najważniejszych owoców, które tak dobrze usprawniają jego pracę. Drugim niemniej ważnym składnikiem tego soku, który jeszcze bardziej pozytywnie potrafi wpływać na nasze zdrowie są truskawki. Doskonale regulują one ciśnienie krwi, a dzięki dużej zawartości potasu przyczyniają się do oczyszczania organizmu z toksyn. Poza tym truskawki wykazują także działanie antybakteryjne oraz wpływają pozytywnie na nasz mózg, poprawiając jego zdolność do zapamiętywania czy przetwarzania informacji. Jeżyny bogate w witaminy A i E sprawią, że dłużej cieszyć będziemy się młodym, pięknym wyglądem ze względu na fakt, że witamina E jest silnym przeciwutleniaczem. Jak widzisz, szklanka tego pysznego soku to naturalne panaceum na wiele dolegliwości. Warto więc pić go regularnie :)

Sok z jabłek, truskawek, winogron i owoców leśnych

Sok z jabłek, truskawek, winogron i owoców leśnych, czyli fantastyczne i niezwykle kojarzące się z latem połączenie smaków. Rewelacyjny sok, który można pić bez przerwy!
Prep Time 10 mins
Total Time 10 mins

Składniki:

  • średniej wielkości jabłka 3-4
  • ok 1/2 kg truskawki
  • duża kiść winogrona czerwone 1
  • duże garści maliny 1-2
  • duże garści jeżyny 1-2

Instructions

  • Jabłka przekrawamy na ósemki. Truskawki pozbawiamy szypułek. Winogrona obieramy z kiści. Wszystkie owoce umieszczamy stopniowo w wyciskarce o drobnym sicie i manetce ustawionej w pozycji zamkniętej. Wyciskamy sok.

https://www.facebook.com/pogotujmypl/videos/1645894195529284

DSC_4234-2

Sok z jabłek, truskawek, winogron i owoców leśnych DSC_4223-3

hurom-promo

hurom-promo-soki

Wpis zawiera lokowanie produktu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Oceń przepis:
Close
Pogotujmy.pl - blog tworzony z ❤️ od 2014 roku.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Close