Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
CIASTA

Wielkanocna babka drożdżowa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeśli szukacie przepisu na pyszną, drożdżową babkę – wypróbujcie koniecznie ten przepis. Idealny wielkanocny wypiek, który przygotujecie prosto i przyjemnie!


Babka wielkanocna jest elementem, którego na świątecznym stole nie może pod żadnym pozorem zabraknąć. Babka wcale jednak nie musi być nudna! Możecie przygotować ją na dziesiątki (a może nawet setki) sposobów: piaskową, ucieraną, czekoladową, migdałową, z majonezem,… Można przygotować także babkę z wykorzystaniem drożdży. Taki wypiek jest niezwykle pyszny, puszysty, aromatyczny i koniecznie wypełniony bakaliami. By było jeszcze smaczniej, proponuję rodzynki ówcześnie namoczyć w rumie lub whiskey (oczywiście w wersji dla dorosłych). Nie zapomnijcie także o wanilii – im więcej, tym lepiej. Upieczoną babkę możecie polać lukrem jak w przepisie, ale także posypać cukrem pudrem lub zatopić w roztopionej czekoladzie. Zawsze będzie pysznie!

Autor

Cześć, tutaj Piotr, twórca Pogotujmy.pl. Mam nadzieje, że spodobała Ci się wizyta na moim blogu i jeszcze do mnie wpadniesz po nowe, kulinarne inspiracje :)

Podziel się swoją opinią